Imunitní systém jako štít proti nemocem.

Musíš jíst vitamíny, abys byl zdravý.“ Věta, kterou slýcháváme odmalička a přeci je na ní kus pravdy. Přirozená imunita působí jako obranný mechanismus proti virům a bakteriím, které jsou všude kolem nás. Imunitní systém je u všech stejný, ale schopnost obrany organismu má každý jinou.

Velkou roli zde hraje věk, vrozené faktory, dědičné nemoci, prostředí, ve kterém žijeme, fyzická kondice, stravovací návyky a psychika. Aby náš imunitní systém a organismus fungoval správně, musí mít dostatek vitaminů. Některé vitaminy si tělo tvoří samo, jiné je potřeba tělu dodávat. Některé vitaminy jako je vitamin C, D, B6, minerály a zinek najdeme i v potravinách, avšak většinou ve velmi malém množství.

Imunita se pojí i s dalšími oblastmi, na které bychom rozhodně neměli zapomenout. Aktivní pohyb, pobyt na čerstvém vzduchu a posílení fyzické kondice je předpokladem pro správnou funkci imunitního systému.

Stejně tak i vyvážený jídelníček. Každý váš den, by měla nastartovat vydatná zdravá snídaně. Ani otužování a saunování není na škodu, pokud se provádí správně. Díky odpočinku a pravidelnému spánku bude vaše tělo fungovat tak, jak má. Zapomínat bychom neměli na smích, při kterém dochází k vyplavování hormonů štěstí z mozku, které ovlivňují, abychom se cítili fyzicky i psychicky v pohodě.